راهکارهایی برای بالابردن ارزش ساختمان ها

راهکارهایی برای بالابردن ارزش ساختمان ها

از شهرهایی مثل سان‌فرانسیسکو که تجارت خانه گران است گرفته، تا آتن که خرید فروش املاک در مقایسه به بسیاری از شهرها ارزان‌قیمت است، صاحب‌خانه‌ها و ساکنان آپارتمان‌ها مشتاق به‌کارگیری تکنولوژی خانه‌ی هوشمند هستند. در حالی که اغلب افراد خودکار کردن ساختمان را یک امر اضافی می‌دانند، اما ساختمان‌سازها با به‌کارگیری راه حل‌های خانه‌ی هوشمند برای واحدهای مسکونی در این کار پیش‌رو هستند. اتوماسیون ساختمان به ساکنان احساس امنیت می‌دهد و این اطمینان را به آن‌ها می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌شان برای پیاده‌سازی و اجرای هم‌چه سامانه‌یی بر باد نخواهد رفت. هم‌چنین با اجرای این تکنولوژی یک محیط امروزی و مدرن ایجاد می‌شود که خریداران و ساکنان را به وجد می‌آورد.

اطلاعات هوشمندسازی ساختمان1

امنیت ساکنان با سیستم امنیتی هوشمند

امکانات امنیتی هوشمند مثل قفل‌ در الکترونیکی، دوربین‌های مدار بسته و حس‌گرهای حرکتی، امنیت ساکنان را تضمین می‌کنند. هم‌چنین سیستم‌های امنیتی هوشمندی که شامل روشنایی خودکار، کنترل پرده و پنجره‌ها و سناریوهای خودکار هستند، شما را از کارهای اضافی روزمره خلاص می‌کنند. گذشته از این‌ها، حتما می‌دانید که سیستم‌های امنیتی مدرن از اتفاقات و رویدادهایی که منجر به سوء استفاده می‌شوند، ممانعت به عمل می‌آورند. به علاوه این سیستم با استفاده از حس‌گرهایی که وقوع سیل و نوسانات شدید دمایی را گزارش می‌دهند، خانه‌ی شما را از خطرات محیطی دور نگه می‌دارد. آن‌ها حتا می‌توانند که آلاینده‌های محیط داخل خانه را هم پایش کنند. همین امنیت بالا باعث شده که شرکت‌های بیمه برای ساکنان چنین خانه‌هايی تخفیف ویژه در نظر بگیرند.

پایش محیط زندگی با استفاده از سیستم امنیتی هوشمند.

اطلاعات هوشمندسازی ساختمان2

آسودگی خاطر با آیفون‌های ویدئویی و سیستم‌های ارتباط داخلی

هنوز هم خیلی از ساختمان‌ها و مجتمع‌ها از آیفون‌های دکمه‌يی قدیمی استفاده می‌کنند. زمانی که دوست و آشنایی به آن‌ها سر بزند و اهالی در خانه نباشند، مهمانان مجبور هستند مدتی در راه‌روها سرگردان بمانند. در حالی که ساکنان می‌توانند با استفاده از آیفون‌های پیشرفته‌ی متصل به اینترنت، مثل سیستم‌‌های ارتباطی کنترل‌فور، میهمانان خود را ببینند و مستقیما با آن‌ها حرف بزنند. آن‌ها هم‌چنین می‌توانند امکانات خانه‌ی هوشمند خود را در حالی که با میهمانان خود صحبت می‌کنند، با همان برنامه‌ی کاربردی کنترل کنند.

ارتباط تصویری با آیفون ویدئویی رینگ.

رفاه و آسایش با روشنایی هوشمند

راه‌حل‌های روشنایی مناسب، جلوه‌ی زیباتری به طراحی داخلی ساختمان می‌دهند. در سیستم‌های روشنایی هوشمند می‌توانید رنگ نور و شدت آن را تغییر دهید. در واقع، روشنایی مورد نیاز شما طبق شرایط زمانی در طول روز تغییر می‌کند. روشنایی هوشمند هم‌چنین در مصرف بهینه‌ی انرژی و حفاظت از منابع نیرو تأثیرگذار است. سناریوهای «صبح‌ به خیر» و «شب‌ به خیر» می‌توانند با استفاده از فرمان صوتی یا لمس یک دکمه اجرا شوند و حتا می‌توانند با طلوع و غروب آفتاب خودشان را مطابقت دهند و بر اساس آن موقعیت عمل کنند. وقتی سیستم روشنایی خانه‌تان هوشمند باشد، فراموش‌کاری باعث مصرف بی‌هوده‌ی انرژی نمی‌شود.

سیستم روشنایی هوشمند با فیلیپس هیو.

حفظ منابع طبیعی با دماسنج‌های هوشمند

دماسنج‌های هوشمند برای جلوگیری از هزینه‌های هنگفت مصرف انرژی بسیار کارآمد هستند. طبق گزارش وزارت نیروی ایالات متحده، سالانه هزینه‌ی مصرف انرژی یک خانواده‌ی معمولی در آمریکا حداقل ۲۲۰۰ دلار است که تقریبا نیمی از این هزینه مربوط به مصرف انرژی برای گرمایشی یا سرمایشی‌ست. وقت آن است که بهره‌برداری سنتی از بخاری و کولر و نظیر این‌ها را کنار بگذارید و به سراغ دماسنج‌های هوشمند بروید. این  ادوات هم می‌توانند مصرف بی‌اندازه‌ی انرژی را محدودتر کنند هم آسایش و راحتی بیش‌تری برایتان به ارمغان آورند. کاربران به راحتی می‌توانند از راه دور دما را با دماسنج تنظیم کنند. بهترین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی با پیش‌بینی وضعیت آب و هوای محلی می‌توانند از گرم شدن یا سرد شدن بیش از حد محیط خانه جلوگیری کنند.

اطلاعات هوشمندسازی ساختمان3

کنترل دمای خانه با ترموستات هوشمند نست.

سایه روشن اتوماتیک پنجره

در یک خانه‌ی هوشمند پرده‌های دارای موتور خودکار نسبت به تغییر آب و هوا، مثل پدیدار شدن ناگهانی ابر یا شدت نور آفتاب، وضعیت خود را تغییر می‌دهند. همین امر به تنهایی می‌تواند تأثیر زیادی بر تهویه و حفظ انرژی بگذارد. از طرفی، با تغییر وضعیت چنین پرده‌هایی، وسیله‌های منزل دیگر در معرض نور شدید خورشید قرار نمی‌گیرند و دچار فرسودگی نمی‌شوند.

سوما (Soma)، سایه روشن اتوماتیک پنجره.

زمانی که یک کارشناس متخصص و حرفه‌یی همه‌ی این راه‌ حل‌ها را در خانه‌ی هوشمندتان نصب و راه‌اندازی کند، مدیریت و توسعه‌ی املاک راحت‌تر و ساده‌تر می‌شود. با امکان تجمیع تمام خدمات، ديگر وقت آن است که به برنامه‌های کاربرد متعدد و جدا از هم «نه» بگویید و دردسر کنترل امکانات را از چند جای مختلف از سر خود کم کنید!

دسته:آموزش